Porównywarka kont bankowych

Typ konta
Wyczyść formularz
Image placeholder
Szukasz konta indywidualnie dopasowanego do Twoich potrzeb?

Wyniki wyszukiwania dla kont bankowych. Liczba wyniktów - 1.

Image placeholder
FItness App

Przydatne odpowiedzi

Przeczytaj, co warto wiedzieć przy zakładaniu konta indywidualnego lub firmowego w polskim banku.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja, która zapewnia nam zwrot środków w przypadku ogłoszenia upadłości przez Bank do równowartości 100 tys. Euro. Jest to bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa finansowego, gdyż mamy pewność, że środki wpłacone na rachunek bankowy, nawet w przypadku złej sytuacji instytucji, która go prowadzi, zostaną nam zwrócone.

Banki w różny sposób pobierają opłaty za prowadzenie konta, tak z pozoru darmowe rachunki mogą okazać się naprawdę kosztowne. Dlatego tak ważne jest porównanie wielu ofert z wielu banków i wybranie tej, która jest najbardziej dla nas odpowiednia.

Jest to jedna z najczęściej występujących opłat w przypadku prowadzenia rachunku bankowego. Możesz być z niej zwolniony najczęściej w przypadku wykonania pewnej ilości transakcji lub transakcji na określoną kwotę w danym miesiącu (lub też okresie rozliczeniowym).

Opłata za wypłatę z bankomatów, często wyglądają naprawdę różnie w wielu bankach, są banki, które pobierają opłatę za wypłatę z innych bankomatów niż ich własne, jak również za darmo są dostępne niektóre sieci. Są także banki, które całkowicie zwalniają z tego typu opłat lub w określonych kontach dla zamożnych klientów również taka opłata często może nie być pobierana.

Konto w większości przypadków możesz zamknąć w każdej chwili, jednak w przypadku sytuacji, w której skorzystałeś z oferty promocyjnej na przykład 100 zł za otwarcie konta, lub 100 zł za polecenie rachunku często stosowanej w wielu bankach, zgodnie z regulaminem konto musi zostać przez pewien okres. Jednak w praktyce mimo jego uprzedniego zamknięcia banki nie wnoszą o zwrot raz wypłaconych środków.

Zamknąć rachunek bankowy możesz prawie w każdej chwili. Okres wypowiedzenia najczęściej wynosi miesiąc, wynikający najczęściej z teoretycznie konieczności zwrotu środków lub rozliczenia wszystkich zaległych transakcji, jednak najczęściej jest to tylko w teoria, a bankowi zależy, aby zatrzymać Cię jak najdłużej. Dla przykładu są banki takie jak ING Bank Ślaski, które zamykają rachunek od ręki i rozliczają wszystkie zaległe opłaty za kartę konto ubezpieczenia również w tym samym momencie.